The Scent Of Cinnamon
  • Slow Living
    • Food
    • Health
    • Mind
    • Spirit
    • Travel
  • Recepten
  • Kruiden
  • Supplementen
  • E-Book
  • Over Charelle
  • Contact

The Scent Of Cinnamon

blog over kruiden & voedingssupplementen

  • Slow Living
    • Food
    • Health
    • Mind
    • Spirit
    • Travel
  • Recepten
  • Kruiden
  • Supplementen
  • E-Book
  • Over Charelle
  • Contact
0

Havermoutkoekjes met maar 2 ingrediënten! (vegan, glutenvrij)

10 juni 2016
recept havermoutkoekjes banaan

Eigenlijk was ik een beetje vergeten hoe lekker deze havermoutkoekjes met banaan zijn, totdat ik ze vorig weekend weer eens maakte. Niet alleen wist ik weer hoe moeilijk het is om van deze koekjes af te blijven zodra ze uit de oven komen, maar vooral ook hoe makkelijk ze te maken zijn! Want serieus, een makkelijker koekje dan dit bestaat gewoon niet en er was dan ook geen reden om dit recept niet onmiddelijk met jullie te delen!

Immers, een banaan prakken en daar havermout doorheen roeren, dat kan iedereen! Hup, wat mopjes op de bakplaat, kwartiertje in de oven en ta-daa, ontbijt en snacks voor de hele week. En dat bedoel ik niet figuurlijk want als je eenmaal één van deze koekjes op hebt, wil je de rest van de week niets anders meer snacken of ontbijten. Daarnaast bestaan de koekjes uit niet meer dan havermout en banaan, waardoor ze ook nog eens in de categorie gezond vallen.

Deze koekjes zijn niet alleen suikervrij, lactosevrij, glutenvrij en veganistisch, maar bevatten ook veel langzame koolhydraten, eiwitten, vezels en mineralen. En dan te bedenken dat je ze nóg gezonder kunt maken door jouw favoriete toppings door het beslag te roeren, zoals kaneel, gember, walnoten, chia zaadjes, goji bessen of cacoa nibs. Je kunt het zo gek niet bedenken of je roert het door het beslag en je 2-ingrediënten koekjes hebben een complete upgrade gehad!

havermoutkoekjes recept

Wat heb je nodig?
voor ongeveer 9 koekjes

80 gram (glutenvrije) havermout
2 rijpe bananen, hoe zwarter de schil, hoe lekkerder

optioneel:
toppings zoals cocao nibs, kaneel, gember, goji bessen, walnoten of chia zaadjes.

Wat ga je doen?
1. Verwarm de over voor op 175 graden en bekleed een bakplaat met bakpapier.
2. Verwijder de schil van de bananen en prak ze met een vork tot een moes.
3. Roer de havermout en eventueel je toppings goed door het beslag.
4. Schep met een lepel moppen beslag op de met bakpapier bekleedde bakplaat. Eventueel kun je de moppen een beetje plat drukken, maar dat hoeft niet.
5. Zet de bakplaat voor 12-15 minuten in de oven.
6. Laat de koekjes afkoelen op een ovenrooster.
7. Smullen maar!

Print Friendly, PDF & Email

havermoutkoekjes

Maak jij deze koekjes weleens? Of ga je ze maken naar aanleiding van dit recept? Laat het weten in de comments!

Lees ook: Zoete aardappel ontbijt met banaan en tahini

Volg je mij al op Facebook, Bloglovin’ en Instagram?

ebook

Havermoutkoekjes met maar 2 ingrediënten! (vegan, glutenvrij) was last modified: juli 12th, 2016 by Charelle
banaaneenvoudigglutenvrijhavermoutkaneelkoekjeslactosevrijreceptsuikervrijveganveganistisch
22 comments
2
Facebook Twitter Google + Pinterest

You might like these posts too

Recept – Ontbijt: Bloemkoolpap (omdat dat méga...

15 april 2016

Recept | London Fog, de Earl Grey...

26 oktober 2016

Recept – De Allerlekkerste Gezonde Warme Chocolademelk

25 december 2015

Recept – Gezonde Appel-Gember Koeken (Glutenvrij)

11 maart 2016

Spirit | 3 Kruidenthee recepten om je...

13 juli 2017

Salade met aubergine en geroosterde kikkererwten

12 september 2016

Recept – Glutenvrije Carrot Cake Repen

26 februari 2016

3x Vegan ontbijten in Amsterdam

13 juni 2016

Recept – Romige Pompoensoep met Gember

5 februari 2016

Recept – Kruidig Quinoa Chai Ontbijt

8 januari 2016

22 comments

Rowan 10 juni 2016 at 09:23

Lekker, hier hou ik van!

Reply
Janna 10 juni 2016 at 09:47

Toen ik je titel las, dacht ik: dit is te mooi om waar te zijn. Maar dit ziet er gewoon echt perfect uit! Ik denk dat ik zojuist heb bedacht wat ik vanmiddag ga maken ;)

Reply
Charelle 10 juni 2016 at 16:49

Haha tof Janna! Heb je ze ook inderdaad gemaakt? ^^

Reply
Selma 10 juni 2016 at 10:59

Ik heb dit wel eens geprobeerd, maar het was bij mij absoluut geen succes. Waarschijnlijk was ik te ongeduldig geweest en waren mijn bananen nog niet overrijp genoeg ;)

Reply
Charelle 10 juni 2016 at 13:02

Oei, wat jammer! Zou het kunnen dat je de ingrediënten in de blender gedaan had? Want dan zijn ze inderdaad niet lekker (ik spreek uit ervaring, haha!), echt prakken en roeren. En anders rijpere banaantjes inderdaad! ^^

Reply
Annika 10 juni 2016 at 12:03

Oeh, ik ben best benieuwd naar dit recept! Ik ga het denk ik een keer proberen! :)

Reply
Charelle 10 juni 2016 at 16:48

Leuk Annika! Laat me weten wat je ervan vond! ^^

Reply
Sandra 10 juni 2016 at 13:45

Heerlijk! Ik vind het echt een uitkomst, die havermout banaan koekjes hihi. Mijn schoonmoeder maakt ze regelmatig, jummie. Moet ze zelf ook maar een keer gaan maken! Met kaneel lijken ze mij ook erg lekker. :)

Reply
Charelle 10 juni 2016 at 16:48

Haha ja echt een uitkomst he! Ook voor jou inderdaad omdat jij natuurlijk heel veel ingrediënten niet mag. Ik voeg er inderdaad altijd kaneel aan toe, haha, maar dat gooi ik stiekem overal in eigenlijk! ^^

Reply
Kim 10 juni 2016 at 20:30

Dit heb ik ook weleens gemaakt, met walnoten en agave siroop erbij :) Lekker!

Reply
Charelle 14 juni 2016 at 11:14

Ja met walnoten wil ik ook nog een keer proberen, lijkt me lekker voor de bite! ^^

Reply
Laura 11 juni 2016 at 15:41

Dit is zo makkelijk en tegelijkertijd zo lekker!

Reply
Charelle 14 juni 2016 at 11:14

Jaaaa dat is het helemaal Laura! :D

Reply
Resaarcle 11 juni 2016 at 20:29

Het zijn vaak de simpelste dingen die het lekkerst zijn! Ik ga ze eens maken om naar school mee te geven in het koekjesdoosje van de dochter. Benieuwd of het haar zal smaken!

Reply
Charelle 14 juni 2016 at 11:13

Dat is zo waar! No nonsense kan zo heerlijk zijn. En leuk! Ben benieuwd of het bij kinderen ook in de smaak valt! ^^

Reply
Sabine 12 juni 2016 at 00:49

Dit wil ik echt proberen!! Ik houd enorm van beide ingrediënten, en zeker met een beetje kaneel erop klinkt dit echt geweldig. Bedankt voor de tip!

Reply
Charelle 14 juni 2016 at 11:11

Jaaa met kaneel is stiekem ook echt mijn favoriet, voeg ik altijd toe, te lekker! ^^

Reply
Charlotte 27 juni 2016 at 11:52

Heerlijk! Ik heb ze pas gemaakt met nog een beetje amandel en kokos erdoorheen. Mega lekker!

Reply
Charelle 28 juni 2016 at 12:21

Wat leuk om te lezen Charlotte! En met kokos klinkt ook héérlijk!

Reply
Nikki 28 april 2017 at 13:51

Ik heb ze in de oven zitten! Ik heb geen ‘moppen’ gemaakt ik heb gewoon een geheel

Reply
Charelle 28 april 2017 at 16:02

Leuk Nikki! En één geheel kan ook inderdaad! :D

Reply
Charel 13 juni 2017 at 19:06

Heerlijk! Fijn een lekker makkelijk recept!

Reply

Leave a Comment Cancel Reply

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

OVER CHARELLE

thescentofcinnamon

Mijn naam is Charelle
Op deze blog deel ik hoe het is om in een boshuisje te wonen en schrijf ik over de magie in het alledaagse. Over de natuur, luisteren naar je intuïtie, astrologie, mooie boeken en jezelf helen met gezonde voeding en kruiden.

Je vindt hier recensies, recepten en persoonlijke verhalen over mijn boshuisje-avontuur. Ik deel mijn ervaringen om je te inspireren, omdat ik weet hoe waardevol een ervaring of ontdekking van een ander kan zijn om zelf weer vooruit te komen.

Licht en liefde,
Charelle

GET IN TOUCH

Facebook Instagram Pinterest Email Bloglovin

FACEBOOK

Facebook

MUST READS

Pages

Home
About
Contact
Disclaimer
Terms of Use
Privacy Policy
Topblogs met recepten
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest
  • Email
  • Bloglovin

© 2017 - The Scent of Cinnamon. All Rights Reserved. Website Designed and Developed by PenciDesign


Back To Top